مشاوره‌ آنلاین

Card image

دارالترجمه اسپانیایی رویال پرشین

تیم ملی اسپانیا

کشور اسپانیا در جنوب غربی قاره اروپا واقع شده است . کشور اسپانیا در سال 1904 به عضویت فیفا یا فدراسیون جهانی فوتبال درآمد و فدراسیون فوتبال این کشور پس از 5 سال در سال 1909 تاسیس شد . تیم ملی اسپانیا معروف به خشم سرخ ماتادورها است و این خشم را در چند سال گذشته با قهرمانی در اروپا و جام جهانی به همگان نشان دادند و از این حیث تیم ملی اسپانیا به پر قدرت ترین تیم حال حاضر در سراسر دنیا تبدیل شده است. تیم ملی فوتبال اسپانیا در حال حاضر در رتبه بندی تیم های ملی از نظر فیفا در جایگاه اول قرار دارد و این موفقیت را مدیون مربی این تیم به نام ویسنته دل بوسکه میداند . این مربی اسپانیایی تا کنون توانسته است 2 قهرمانی در سال های 2008 و 2012 در جام ملت های اروپا و یک قهرمانی در سال 2010 در جام جهانی به دست بیاورد و این دست آورد ها برای این مربی و تیم ملی اسپانیا باعث شده است تا بسیاری از مفسران ، کارشناسان و بازیکنان سابق و حال حاضر دنیا این تیم را بهترین تیم جهان یاد کنند . تیم ملی اسپانیا در بین سال های 2006 و 2009 با رکورد 35 بازی متوالی بدون شکست با رکورد تیم ملی برزیل برابری کرد و اسپانیا که همراه با آرژانتین و برزیل تنها تیم هایی هستند که در جام جهانی و خارج از قاره خود توانسته اند این جام را فتح کنند.

Card image

جام جهانی ۱۹۳۴ ایتالیا

اولین حضور تیم ملی فوتبال اسپانیا در جام جهانی مربوط به سال 1934 میباشد که در اولین بازی خود تیم ملی برزیل را با نتیجه 3-1 شکست داد و در مرحله بعد در مقابل ایتالیای میزبان با نتیجه 1-0 شکست خورد و در اولین حضور خود در جام جهانی ناکام ماند.

Card image

جام جهانی ۱۹۵۰ برزیل

جنگ داخلی اسپانیا و جنگ جهانی دوم مانع هر گونه رقابت های جام جهانی از سال 1934 تا سال 1950 شد و دومین حضور اسپانیا مربوط به همین سال هاست که با تیم های انگلیس ، آمریکا و شیلی هم گروه شد و هر بازی خود را با پیروزی پشت سر گذاشت و با 9 امتیاز راهی مرحله گروهی موسوم به دور نهائی (جام جهانی در سال 1950 در 4 گروه برگزار شد و تیم های اول هر گروه در یک گروه با هم به رقابت می پرداختند و اولین تیم قهرمان جام جهانی به حساب می رفت.) با تیم های اروگوئه ، برزیل و سوئد هم گروه شد واولین بازی خود را که در مقابل اروگوئه بود با نتیجه تساوی 2-2 به پایان رساند و در بازی بعد در مقابل تیم ملی برزیل با نتیجه سنگین 6-1 شکست خورد تا امید این تیم برای قهرمانی کمرنگ شود و تا اینکه در آخرین بازی خود با نتیجه 3-1 از تیم ملی سوئد شکست خورد و در دومین حضور خود در جام جهانی ناکام ماند.

Card image

جام ملتهای اروپا ۱۹۶۴

تیم ملی اسپانیا اولین عنوان بین المللی خود را پس از قهرمانی در جام ملت های اروپا در سال 1964 به دست آورد. تیم ملی فوتبال اسپانیا با شکست دادن تیم های مجارستان و شوروی سابق (روسیه) دربین 4 تیم شرکت کننده توانست قهرمان جام ملت های اروپا شود.

جام‌‌ جهانی‌ ۱۹۸۴ اسپانیا

کشور اسپانیا برای اولین بار در سال 1982 میزبان رقابت های جام جهانی شد در این جام جهانی تیم اسپانیا با مربیگری خوزه سانتاماریا در گروه 5 این رقابت ها با تیم های هندوراس ، یوگوسلاوی و ایرلند شمالی هم بازی شد و با تساوی در مقابل یوگوسلاوی و یک شکست در مقابل ایرلند شمالی به عنوان تیم دوم راهی مرحله دوم شد و با تساوی در مقابل انگلیس و شکست 2-1 در مقابل آلمان غربی از میدان رقابت ها حذف شد و برای هواداران این تیم کابوس تلخی را به جای گذاشتند.

جام ملتهای اروپا ۱۹۸۴ فرانسه

مربی سابق باشگاه رئال مادرید میگل مونوز که به طور موقت هدایت تیم ملی اسپانیا را به عهده گرفته بود در مرحله مقدماتی یورو 1984 با تیم های هلند ، ایرلند ، ایسلند و مالت هم گروه شد و تیم ملی اسپانیا برای صعود به مرحله بعد در بازی مقابل مالت نیاز به 11 گل اختلاف در مقابل این تیم داشت تا بتواند به جام ملت ها صعود کند. در این بازی تیم ملی اسپانیا در نیمه اول بازی را 3-1 خاتمه داد و این اختلاف ، اختلافی نبود که این تیم را به یورو 1984 ببرد اما با شروع نیم دوم تیم ملی اسپانیا با به ثمر رساندن 9 گل با نتیجه 12-1 پیروز این بازی شد و با 11 اختلاف گلی که به دست آورد به جام ملت های اروپا صعود کرد و این بازی تا به کنون در ذهن و خاطره های مردم اسپانیا جای دارد . مردم این کشور این بازی را به عنوان حماسه ملی یاد می کنند. تیم ملی اسپانیا با صعود به رقابت های جام ملت های اروپا با تیم های رومانی ، پرتغال و آلمان غربی هم گروه شد و با 2 تساوی در مقابل رومانی و پرتغال و یک پیروزی در مقابل آلمان غربی پا به مرحله ی نیمه نهائی این رقابت ها گذاشت و با تساوی 1-1 در مقابل دانمارک پس از 90 دقیقه در ضربات پنالتی این تیم را با نتیجه 5-4 شکست داد و برای دومین بار پا به فینال رقابت ها در مقابل فرانسه گذاشت اما فرانسه که از امتیاز میزبانی برخوردار بود با 2 گل پلاتینی و بالونه اسپانیا را شکست داد و تیم ملی اسپانیا جز نایب قهرمانی نصیبش نشد.

جام‌ملتهای اروپا ۲۰۰۸ سوئیس و اتریش

تیم ملی اسپانیا در مسابقات یورو 2008 با تیم های روسیه ، سوئد . مدافع عنوان قهرمانی یونان هم گروه شد . با 3 پیروزی و 9 امتیاز پا به مرحله یک چهارم نهایی گذاشت و حریف تیم سر سخت ایتالیا شد که بعد از 90 دقیقه تلاش دوتیم ، بازی به ضربات پنالتی کشیده شد و این تیم ملی اسپانیا بود که با نتیجه 4-2 پیروز این میدان شد و در بازی بعد در مرحله نیمه نهایی با 3 گل ژاوی ، داوید سیلوا و گویزا موفق شد تیم ملی روسیه را شکست دهد و در فینال رقیب تیم پر قدرت آلمان شود؛ در دقیقه 33 بازی فرناندو تورس در یک موقعیت عالی ، تک گل تیم ملی اسپانیا را در مقابل آلمان به ثمر رساند و دومین قهرمانی خود را در این رقابت ها جشن گرفت . در پایان این رقابت ها ژاوی هرناندز بهترین بازیکن جام ملت های اروپا معرفی شد.

Card image

جام‌جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی

بعد از قهرمانی در جام ملت های اروپا در سال 2008 لوئیس آراگونس از سمت خود برکنار شد و وینسته دل بوسکه جای گزین آن شد. این مربی توانست با اقتدار به جام جهانی صعود کند و با تیم های سوئیس ، هندوراس و شیلی در گروه H قرار گیرد . اولین دیدار اسپانیا در مقابل سوئیس بود که با تعجب همگان با نتیجه 1-0 از این تیم شکست خورد تا راه سخت تری را در پیش رو داشته باشد اما در بازی دوم در مقابل هندوراس با 2 گل داوید ویا این تیم را شکست داد و در بازی سوم باز هم با گل زنی داوید ویا و اینیستا با نتیجه 2-1 شیلی را شکست داد و با 16 امتیاز در مرحله یک شانزدهم نهایی رقیب پرتغال شد و پرتغال را با نتیجه 1-0 شکست داد و در یک چهارم نهایی پاراگوئه را با همین نتیجه شکست داد تا در نیمه نهایی به مساف آلمان برود و آلمان را هم با تک گل کارلوس پویول با ضربه سر شکست دهد و راهی بازی فینال در مقابل هلند شد . این برای اولین بار بود که تیم ملی اسپانیا به فینال جام جهانی صعود می کند اما بعد از 90 دقیقه بازی نفس گیر بین هلند و اسپانیا ، بازی به وقت های اضافه کشیده شد تا اینکه در دقیقه 116 بازی با پاس گل سس فابرگاس و گل به یاد ماندنی اینیستا ، اسپانیا برای اولین بار قهرمان جهان شد و در این بازی فیزیکی اسپانیا با دریافت 5 کارت زرد در حالی که هلند با 9 کارت زرد و یک کارت قرمز بیشترین تعداد کارت های بازی فینال جام جهانی را ازآن خود کرد . تیم ملی اسپانیا برای رسیدن به قهرمانی فقط 2 گل دریافت کرد و 8 گل به ثمر رساند .

Card image

جام ملتهای ۲۰۱۲ اکراین و لهستان

تیم اسپانیا توانست در مرحله مقدماتی یورو 2012 با پیروزی بر تیم های جمهوری چک ، اسکاتلند ، لیتوانی و لیختن اشتاین به رقابت های یورو 2012 راه یابد و در گروه C رقابت ها در کنار تیم های ایتالیا ، کرواسی و ایرلند قرا گیرد که با تساوی 1-1 در مقابل ایتالیا و پیروزی قاطع 4-0 در مقابل ایرلند و با شکست 1-0 کرواسی توانست به عنوان تیم اول پا به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها بگذارد و تیم های بزرگ فرانسه و پرتغال را شکست دهد و به فینال رقابت ها دست یابد . در فینال بار دیگر در مقابل تیم ملی ایتالیا قرار گرفت اما این بار با تعجب همگان به خصوص فوتبال دوستان با نتیجه 4-0 این تیم را شکست داد و با اقتدار و غرور برای سومین بار قهرمان اروپا شد تا زنگ خطرجدی برای پر افتخارترین تیم اروپا یعنی آلمان باشد و بهترین گل زن این رقابت ها فرناندو تورس و بهترین بازیکن آندرس اینیستا لقب گرفت. کشور اسپانیا در حال حاضر به یکی از بزرگ ترین قطب های فوتبال در سراسر دنیا تبدیل شده است و با پرورش بازیکنان بزرگی از سالیان دور مانند گاردیولا ، فرناندو هیرو ، رائو گنزالس ، ژاوی ، ایکر کاسیلاس و . . . توانسته است در جهت پیشرفت فوتبال قدم جدی بردارد. کشور اسپانیا دارای یکی از بهترین و با کیفیت ترین لیگ های دنیا به نام لالیگا است و باشگاه های فوتبال بارسلونا و رئال مادرید و بازیکنانی مثل لیونل مسی و کریستیانو رونالدو که هر دو از ستارگان فوتبال دنیا به شمار می روند در این لیگ بازی می کنند. از بازیکنان معروف تیم ملی فوتبال اسپانیا می توان ایکر کاسیلاس ، جرارد پیکه ، سرخیو راموس ، سس فابرگاس ، ژاوی هرناندز ، آندرس اینیستا ، داوید ویا ، کارلوس پویول و ژاوبی آلانسو که همگی در لیگ اسپانیا بازی می کنند نام برد.

Card image

افتخارات تیم ملی اسپانیا در عرصه جهانی

جام جهانی : 1 بار قهرمانی در سال : 2010 جام ملت های اروپا : 3 بار قهرمانی در سال های : 1964 ، 2008 ، 2012

Card image

☆با رویال پرشین کیفیت،دقت و سرعت را تجربه کنید☆