مشاوره‌ آنلاین

Card image

دارالترجمه اسپانیایی رویال پرشین

کاخ سلطنتی مادرید

کاخ سلطنتی مادرید به شاه «فلیپ ششم» (King Felipe VI) و خانواده او تعلق داشته اما طبق اطلاعات موجود، وی از اقامت در این قصر خودداری و یک مکان ساده‌تر به نام «قصر زارزولا» (Palacio de la Zarzuela) را در حومه شهر برای اقامت انتخاب کرده است. شواهد موجود نشان می‌دهند که قصر سلطنتی مادرید در قرن هجدهم به دستور شاه «فیلیپ پنجم» (King Felipe V) در مکان قلعه «آلکازار» (Alcázar)، یک قلعه آفریقایی، ساخته شده است. این قصر 135,000 متر فضای اشکوب، 870 پنجره، 240 بالکن، 44 پلکان و بیش از 2000 اتاق دارد و از نظر زیربنای ساختمانی، بزرگ‌ترین قصر سلطنتی اروپا محسوب می‌شود. گردشگران می‌توانند از طریق «میدان آرمریا» (Plaza de la Armería) وارد این قصر شوند.

Card image

نمای اصلی کاخ

نمای اصلی این کاخ از یک زیرزمین سنگی دوطبقه تشکیل شده است که از آن ستون‌هایی نمادین به سبک «توسکانی» بیرون آمده‌اند و پنجره‌های سه طبقه اصلی را تشکیل می‌دهند. طبقه فوقانی زیرزمین پشت یک گچبری سقفی قرار گرفته است که دور تا دور ساختمان را احاطه کرده و به یک نرده پوششی ختم می‌شود. در ساخت نمای داخلی قصر مادرید از مواد مرغوبی استفاده شده است؛ در داخل قصر با نمایی تزئین شده از سنگ مرمر اسپانیایی، گچ‌کاری‌های زیبا، و در و پنجره‌هایی از جنس چوب ماهون مواجه می‌شوید که آثاری هنری به شمار می‌آیند و به دست هنرمندان مشهور قرن هجدهم از جمله «جیاکوینتو» (Giaquinto)، «تیپولو» (Tiepolo)، «منجز» (Mengs) و دنبال‌کنندگان این افراد با نقاشی دیواری تزیین شده‌اند. قصر سلطنتی مادرید از دیگر زیبایی‌های این کاخ می‌توان به راهرو اصلی آن اشاره کرد که با یک سنگ یک تکه از جنس مرمر «سان آگوستین» (San Agustin) تزیین شده است. نقاشی‌های روی سقف توسط جیاکوینتو کشیده شده‌اند که مذهب محافظت شده توسط اسپانیایی‌ها را نشان می‌دهد. در طبقه همکف قصر یک مجسمه از «چارلز سوم» (Charles III) در ردای رومی و در طبقه اول یک مجسمه مشابه از «چارلز چهارم» (Charles IV) قرار گرفته است. چهار توپ نیز در چهار گوشه راهرو گذاشته شده است که چهار عنصر اصلی هوا، آب، خاک و آتش را نشان می‌دهند.

Card image

اتاق و تخت شاه

بزرگ‌ترین و زیباترین اتاق کاخ اتاق تخت پادشاه می‌باشد که با آینه‌ها و لوازمی بسیار قیمتی و همچنین نقاشی‌های زیبای تیپولو تزئین شده است. دکوراسیون این اتاق از زمان پادشاهی شاه چارلز سوم تاکنون به همان سبکی که بوده باقی مانده است. قصر سلطنتی مادرید در این کاخ مکانی به نام تالار ستون‌ها ساخته شده که سقف آن نیز توسط «جیاکوینتو» تزئین شده است. سقف این تالار خورشید را نشان می‌دهد که همه نیروهای طبیعت در حضور آن بیدار و در حال شادی هستند که در واقع تمثیلی از شاه به‌عنوان خدای آفتاب و شعر و موسیقی می‌باشد. در این مکان همچنین یک مجسمه برنزی از چارلز پنجم وجود دارد که توسط «فردیناند باربدین» (Ferdinand Barbedienne) در سال 1846 در پاریس ساخته و توسط «ایزابل دوم» (Isbella II) در این قصر نصب شده است.

اسلحه خانه سلطنتی کاخ

این اسلحه‌خانه در کنار اسلحه‌خانه سلطنتی وین یکی از بهترین نمونه‌های موجود در جهان است و برخی از سلاح‌های موجود در اینجا در قرن سیزدهم ساخته شده‌اند. یکی از برترین سلاح‌های موجود در این اسلحه‌خانه به چارلز پنجم تعلق دارد که در نبرد «موهلبرگ» (Mühlberg) مورد استفاده قرار گرفته و علاوه بر این، تصویر آن در یک نقاشی مشهور به نام اسب‌سواری که توسط «تایتان» (Titan) کشیده شده نیز آورده شده است. قصر سلطنتی مادرید در جلوی قصر هم یک پارک مستطیل شکل بسیار زیبا وجود دارد که مجسمه فیلیپ چهارم در حالت اسب‌سواری در آن گذاشته شده است. این میدان به وسیله گذرگاه‌ها به سه قسمت کلی باغ‌های مرکزی، باغ‌های «کابو نوال» (Cabo Noval) و باغ‌های «لپانتو» (Lepanto) تقسیم شده است. باغ‌های قصر «کمپو دل مورو» (Campo del Moro) نامیده شده‌اند که به معنی زمین مسلمانان است؛ علت این نامگذاری چادر زدن یک رهبر مسلمان به نام «علی بن یوسف» (Ali ben Yusuf) به همراه سپاهش در سال 1109 در این زمین‌ها برای شکست دادن مادرید بوده است. این باغ‌ها در دوران سلطنت شاه «فلیپ دوم» (Philip II) ساخته شده‌اند اگرچه که ظاهر کنونی آن‌ها در سال 1890 به این شکل درآمده است.

باغهای ساباتینی کاخ

باغ‌های ساباتینی (Sabatini) به سبک نئوکلاسیک ساخته شده‌اند. طراحی این فضاهای سبز بر مبنای یک سبک متقارن فرانسوی و از سال 1933 توسط دولت جمهوری وقت اسپانیا انجام شده است. داخل محوطه این ‌باغ‌ها با یک استخر مستطیل شکل، چهار فواره و همچنین مجسمه‌هایی از شاهان اسپانیا تزیین شده است. در کاخ سلطنتی مادرید علاوه‌ بر موارد فوق مجموعه‌های نفیس دیگری مانند مجموعه‌ای از ظروف چینی، ساعت‌ها، وسایل منزل و همچنین ظروف نقره برای تماشای عموم گذاشته شده است. این قصر آسیب‌هایی از جنگ‌های داخلی اسپانیا را هم متحمل شد به همین دلیل در قرن بیستم دوباره بازسازی و ترمیم گردید. کاخ سلطنتی مادرید یکی از زیباترین قصر‌های اروپا و همچنین از برترین جاذبه‌های توریستی شهر مادرید محسوب می‌شود. قصر سلطنتی مادرید

موزه دل پرادو

این موزه به عنوان موزهٔ نقاشی و مجسمه تأسیس شد. در عین حال از کلکسیون مهم و بزرگی شاملِ ۵۰۰۰ تابلوی نقاشی، ۲۰۰۰ تصویر چاپی، ۱۰۰۰ عدد سکه و نشان و نزدیک به ۲۰۰۰ عدد آثار زینتی تاریخی تشکیل شده‌استموزه دل پرادو (به اسپانیایی: Museo del Prado) یک موزه و گالری هنری‌ست که در مادرید واقع شده‌است. این موزه یکی از برجسته‌ترین موزه‌های جهان در زمینه هنر اروپایی از سده ۱۲ تا اوایل سده ۱۹ میلادی است که بر پایهٔ کلکسیون سلطنتی اسپانیا بنا نهاده شد.

کتابخانه ملی اسپانیا

کتابخانه ملی اسپانیا از دیدنی‌های بی‌پایان این شهر فرهنگی ِ زیباست. اگر تمام وقت سفرتان را به گشتن موزه‌ها و گالری‌های مادرید اختصاص بدهید، باز هم ممکن است وقت کم بیاورید. مجسمه های مادرید مجسمه های مادرید در کنار همه این آثار نقاشی بی نظیر، کاخ سلطنتی، موزه‌ رئال مادرید، موزه‌ تیسن بورنمیسا و کتابخانه ملی اسپانیا از دیدنی‌های بی‌پایان این شهر فرهنگی زیباست. اگر تمام وقت سفرتان را به گشتن موزه‌ها و گالری‌های مادرید اختصاص بدهید، باز هم ممکن است وقت کم بیاورید. در خیابان‌های مادرید می‌توانید مجسمه گاوهایی را ببینید که روی تن‌شان به سبک‌های مختلف نقاشی شده. این گاوها نماد میدان‌های گاوبازی و ماتادورهای اسپانیا هستند.

کاخ الحمرا

امروزه قصر الحمرا یکی از جاذبه‌های اصلی گردشگری اسپانیا است که به خوبی بخش مهم و قابل توجه تاریخ کشور و معماری اسلامی را در کنار ساختمان قرن شانزدهمی و باغ‌های چشم نوازش به نمایش می‌گذارد. این کاخ که با کوه‌ و جنگل‌ها محاصره شده، در میان قدیمی‌ترین بخش شهر، با طیف قرمزی در باروهایش قد برافراشته است. کاخ الحمرا که یکی از مشهور‌ترین بنا‌های اسلامی جهان است. این مجموعه در ابتدا به عنوان قلعه کوچکی در سال ۸۸۹ ساخته شد. بعد از سال‌ها فراموشی، پادشاه مورهای گرانادا آن را در قرن ۱۱ بازسازی کرد. در سال ۱۳۳۳ نیز این مکان تبدیل به کاخ سلطنتی یوسف اول، سلطان گرانادا شد. بعد از آنکه پادشاهان کاتولیک (فردیناند و ایزابل) اندلس را در سال ۱۴۹۲ فتح کردند، بخش‌هایی از الحمرا توسط حکمرانان مسیحی مورد استفاده قرار گرفت و در نهایت مسجد آن با کلیسا عوض شد. کاخ الحمرا اسپانیا در سال ۱۵۲۷، کاخ چارلز پنجم، به عنوان اقامتگاه دائمی پادشاه درون این مجموعه ساخته شد. بعد از آن الحمرا دچار خرابی و ویرانی شد و بیشتر ولگردها در آن زندگی می‌کردند و حتی در زمان ناپلئون به عنوان سربازخانه مورد استفاده قرار می‌گرفت. الحمرا دوباره در قرن نوزده توسط محققین اروپایی و مسافرین کشف شد و بازسازی‌هایی بر روی آن صورت گرفت. در زمان اشغال اسپانیا توسط فرانسه نیز، بخشی از الحمرا تخریب شد که بعداً طی بخش‌هایی از پروژه بازسازی اواخر قرن نوزده ترمیم شدند.

توضیحات در مورد کاخ الحمرا

برج بزرگ (محل تالار سفرا)، بزرگ‌ترین تالار الحمرا محسوب می‌شود. در همین اتاق بود که کریستف کلمب از سمت ملکه ایزابل و شاه فردیناند برای آغاز ماجراجویی جهانگردی‌اش کمک دریافت کرد. در قسمت حرم‌سرا، تالار آبِنسِراخِس (Abencerrajes) قرار دارد. این اتاق یک مربع کامل با گنبدی مرتفع و پنجره‌های مشبک می‌باشد. سقف بنا با آبی، قهوه‌ای، قرمز و طلایی به زیبایی و به روشی ظریف تزئین شده است. در روبروی این تالار، تالار دو خواهر قرار دارد. تزئینات سقف گنبدی این قسمت شگفت‌انگیز بوده و بیننده را خیره و مسحور خواهد کرد. این سقف گنبدی یکی از برجسته‌ترین نمونه‌های طاق بندی قندیلی مورها به شمار می‌رود. کاخ چارلز پنجم توسط معماری به نام پدرو ماچوکا طراحی و ساخته شد. این بنا ساختمانی با سردر ورودی به ارتفاع ۱۷.۴ متر و عرض ۶۳ متر می‌باشد. ظاهر سنگی این ساختمان از سبکی رنسانسی مانند کاخ مدیچی فلورانس الهام گرفته شده است. ایده و مفهوم پشت پروژه بسیار خاص و اصیل بوده و حیاط مدوری که داخل آن دیده می‌شود با فواصل منظم و هماهنگ زیبایی چشم‌نوازی را به ارمغان می‌آورد. کاخ الحمرا در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و همواره منبعی برای الهام بسیاری از داستان‌ها و اشعار بوده است. این مجموعه در صحنه‌های مختلفی از برخی فیلم‌های سینمایی نیز به چشم می‌خورد. کاخ الحمرا اسپانیا

☆با رویال پرشین کیفیت،دقت و سرعت را تجربه کنید☆